апрель, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Ярославльдә РФ сәламәтлек саклау министры Вероника Игорь кызы Скворцова катнашуы белән «Сакчыл сырхауханә» проекты буенча гомумроссия семинар-киңәшмә булды.

Баулы районында Бөтендөнья сәламәтлек көненә туры китерелгән «Төшенкелек: Әйдә сөйләшик» девизы астында узучы акция бүген үтте. Аны Баулы үзәк район хастаханәсе хезмәткәрләре һәм «ТР Аграр яшьләр берләшмәсе» Баулы бүлегенең активистлары оештырдылар.

Республика наркология диспансерында наркотикларга бәйле кешеләр өчен социаль-реабилитацион үзәкләрнең консультантлары арасында һөнәри осталык буенча өченче конкурс узды.

2017 елның 12 апрелендә Н.Н. Петров исемендәге онкология ФТИда (Санкт-Петербург шәһ.) «Сөт бизенең яман шешен дәвалау вакытында реконструктив хирургия» дигән мастер-класс узачак. ТР ССМ РКОД маммология бүлегенең һәм реконструктив хирургиясенең табиблары-онкологлары Артур Исмәгыйлов, Альберт Гыймранов һәм Ирина Овчинникова он-лайн тәртибендә DIEP корамасы белән реконструкциясе белән  бер вакытта Мастэктомия күрсәтмә операциясен уздырачаклар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: