июнь, 2017 ел
чәршәмбе

ТР ның сәләмәтлек саклау Министрлыкның сайтында республика премиясына “Ел табибе – Ак чәчәкләр”дигән номинантлар конкурсына интернет-сайлау  бара.

Казан шәһәрендә беренче мәртәбә Osteopathy Open 2017 “Остеопатиянын актуаль мәсьәләләре. Остеопатия - фәлсәфә, фән һәм сәламәтлекнең сәнгать идарәсе” дигән  Халыкара конгрессы узачак. Конгресс  РФның сәләмәтлек саклау Министрлыкның эгидасы астында үткәрелә һәм елның иң әһәмиятле фәнни вакыйгасы булачак. Бу чарада бөтендөнья белгөчләре остеопатия өлкәсендә тәҗрибә алмашу өчен генә җыелмый. Елдан ел төрле медицина белгечлекләрнең табиблар арасында форум зур кызыксыну чакыра.

Республика наркотикларга каршы “Наркотиксыз тормыш” дигән кысаларында Татарстан Республика буенча РФның  гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Уку үзәге тыңлаучылар өчен Республика медицина профилактика үзәге хезмәткәрләре наркомания һәм тәмәке тарту профилактикасы турында  видеолекторий уздырдылар.Үзләренен чыгышларында, ел саен тәмәке куллану сәбәпләре аркасында  бөтен дөнья буенча 300 меннәң кеше үлгәнен табиблар билгеләделәр.

Бүген Казан мотор төзү җитештерү берләшмәсендә кеше иммунодефициты вирусы һәм СПИД профилактика буенча акция узды. Республика профилактика, СПИДка каршы көрәш һәм йогышлы авыруларга каршы үзәге табиблары предприятие эшчеләренә бу авырулар нәрсә үз-үзендә тота һәм ничек үзеңне саклау турында сүз барды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: