Татарстан Сәламәтлек саклау министрлыгында 2021 елга ведомство максатларын һәм бурычларын гаммәви формалаштыру турында фикер алыштылар

2020 елның 23 октябре, җомга

Бүген Казанда Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы каршындагы Иҗтимагый совет һәм экспертлар төркеме утырышы булды. Катнашучылар Татарстан халкында сораштыру үткәрү өчен 2021 елга ведомство максатларын һәм бурычларын гаммәви формалаштыру турында фикер алышты. Киңәшмәдә аларның ирешүләренең индикатив күрсәткечләре булган бурычлар исемлеге формалаштырылды.

Шулай ук экспертлар «Татарстан Республикасы сәламәтлек саклавының беренчел звеносын модернизацияләү» төбәк программасы проектын карады.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: