Вакцинацияләүгә бәйле компьютер дизайны плакатлары республика бәйгесе старт алды

2021 елның 12 мае, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы «Республика иҗтимагый хәрәкәте һәм медицина профилактикасы үзәге» ДАССУ белән берлектә Татарстан Республикасы медицина оешмаларының медицина хезмәткәрләре арасында «COVID-19дан түләүсез вакцинация узарга чакырабыз» дигән темага компьютер дизайны плакатларының Республика смотр-конкурсын игълан итә.

Конкурсның максаты-республика халкының COVID-19га каршы массакүләм вакцинациянең әһәмияте турында хәбәрдарлыгын арттыру.

Конкурсның I туры 2021 елның 11 маеннан 18 июненә кадәр уза, ТР медицина оешмаларында үткәрелә. Бу максатларда ТР сәламәтлек саклау учреждениеләрендә тиешле комиссияләр төзелә, алар җиңүчеләрне билгели.

Конкурсның 2021 елның 21 июненнән 30 июненә кадәр уза торган II турында I турда җиңгән медицина хезмәткәрләре – катнашучылар катнаша.

Конкурсның I турында призлы урыннар алган плакатлар «Республика иҗтимагый сәламәтлек һәм медицина профилактикасы үзәге» нә 2021 елның 18 июненнән дә соңга калмыйча түбәндәге адрес буенча җибәрелә: Казан шәһәре, Сара Садыкова ур., 16 йорт (тел.: 8 (843) 278 96 31, e-mail: kazanrcmpserova@mail.ru

Плакат тексты рус яки татар телләрендә тәкъдим ителергә мөмкин.

Барлык катнашучыларга да уңышлар телибез!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: