Зәй РҮХ хезмәткәрләре команда-штаб өйрәнүләрендә катнашты

2023 елның 16 марты, пәнҗешәмбе

15 мартта Зәй үзәк район хастаханәсенең Ашыгыч медицина ярдәме бригадасы Аксар поселогының Иске Тәкмәк авылы территориясендә су дәрәҗәсен күтәрү мөмкинлеге белән бәйле команда-штаб өйрәнүләренә җәлеп ителде.

Команда-штаб өйрәнүләре язгы ташкын нәтиҗәсендә гадәттән тыш хәлләрне кисәтү һәм бетерүнең бердәм дәүләт системасының идарә органнарын һәм көчләрен тикшерүгә һәм күнекмәләргә, шулай ук торак пунктларны, икътисад һәм социаль инфраструктура объектларын саклауны оештыруга юнәлдерелгән.

Исегезгә төшерәбез, 2023 елның 15-16 мартында Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгы су басу, шулай ук табигый янгыннар аркасында килеп чыккан гадәттән тыш хәлләрне бетерү буенча Бөтенроссия күнегүләрен үткәрә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: