Татарстанда республика медицина учреждениеләр эшен тикшерүнең мобиль системасы кертелде

2017 елның 4 декабре, дүшәмбе

Система сәламәтлек саклау өлкәсенең 50 артык статистик һәм сыйфатлы күрсәткечен мониторинглау һәм анализлау өчен, шулай ук отчетлар төзү өчен билгеләнгән. Күрсәткечләр санында – халык саны, халыкның авыручылар саны, җиһазлар мониторингы. Күрсәткечләр графиклар яки таблицалар рәвешендә күрсәтеләләр. Бу мәгълүматларның зур күләмен ачык итеп тәкъдим итәргә һәм Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгына һәм аның ведомство карамагындагы учреждениеләренә (МИАЦ, МО) идарә карарларын оператив кабул итәргә рөхсәт итә. Бүгенге көнгә система республиканың 44 регионыннан мәгълүматлар ала, шулай ук системада 21 медицина учреждениесе теркәлгән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: