сентябрь, 2016 ел
пәнҗешәмбе

Бу елда Татарстан хөкүмәте  ярдәме белән аеклык бәйрәме уза. Татарстан сәләмәтлек саклау министрлык чара кысаларында, сәләмәтлек саклау оешмалар  катнашында, Татарстанның бөтен районнарында ачык ишекләр көне, мәсьәләләре буенча эчкечелек лекторийлар һәм аеклык буенча укулар оештырылган.

Бүген   Тубән Кама шәһәренен сәләмәтлек саклау оешмаларынын баш табибләре грипптан прививка ясаттылар. Бу акцияда шәхси клиник вәкилләредә катнаштылар.

12 сентябрь көнендә, Тубән  Кама шәһәрендә ,күппрофильле узәк хастаханәсендә «Ачык баш табиб» акциясын җибәрәләр. Анын максаты – шәһәрдә торган халкынын  поликлиникаларның   һәм сәләмәтлек саклау оешмаларның  эшенә  игътибарларын тарту.

Бүген Балык Бистәсе районын Тубән Тимерлик авылында яңа фельдшер – акушерлык пункты тантаналы ачуы узды. Балык Бистәсендә бу  “2012 – 2016 елларда  беренче медик-санитар ярдәмен  Татарстан Республикасы авыл халкына камилләштерү”дигән   республика программасы буенча төзелгән тугызынчы  ФАП.

Балык Бистәсе районында республика клиник онкология диспансеры  һәм “Яшьләр институты”иҗтимагый оешмасы “Килэчэк сәләмәт” акциясын  уздырдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: