февраль, 2017 ел
чәршәмбе

Бүген Югары медицина технологияләренең белем бирү үзәгендә, 2016 елның нәтиҗәләре буенча кирәкле дару чараларын тәэмин итү, 7 финанс ягыннан чыгымлы булган авырулар буенча, Татарстан Республикасы гражданнарын түләүсез дару чаралары белән тәэмин итү, «Медикаменты» статьясы буенча медицина оешмаларын дару белән тәэмин итү программаларын тормышка ашыруга багышланган, республика киңәшмәсе булды. Видеоконференция тәртибендә киңәшмәнең эшендә Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппаратының Сәламәтлек саклау, спорт һәм сәламәт яшәү рәвешен оештыру мәсьәләләре буенча идарә башлыгы Гүзәл Шакирова, «Таттехмедфарм» ДУП  генераль директоры  Олег Акберов катнаштылар.

ТР сәламәтлек саклау министры боерыгы белән «Яңа Чишмә үзәк район хастаханәсе» ДАССОның баш табибы вазыйфасына Рафис Салихҗан улы Вафин билгеләнде.

ТР ССМ Республика клиник хастаханәсенең Республика фәнни-гамәли травма үзәге хезмәткәрләренең коллективы белән «Балаларда бот сөяген диафизар сындыруны тышкы беркетү аппаратларын куллану белән дәвалау» дигән басма чыгарылды. Китап авторлары – баш гыйльми хезмәткәр, м.ф.д. А.П.Скворцов, гыйльми хезмәткәр, м.ф.к. И.В.Яшина һәм балалар травматологиясе һәм ортопедиясе бүлеге мөдире, м.ф.к. П.С.Андреев.

Узган атна белән чагышырганда Түбән Камада КРВЙ белән авыручылар саны 6%ка кимеде. КРВЙ 1537 кешедә теркәлде, аларның 887 –  бала.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: