март, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Утырышта 2016 ел эчендә Татарстан Республикасы хирургия хезмәтенең эш йомгакларын ясаячаклар һәм 2017 елга бурычларны билгеләчәкләр, Татарстанда хирургик ярдәм күрсәтүгә һәм хирургик профильле авыручылар санына анализ ясаячаклар. Шулай ук Татарстан Республикасының йөрәк-кан тамырлары хирургиясе хезмәте эшчәнлегенең йомгакларын ясаячаклар, балалар хирургиясе хезмәтенең хәле һәм үсеш юнәлешләре турында һәм республиканың районнарында хирургик ярдәм күрсәтүнең сыйфаты турында фикер алышачаклар.

Бүген Азнакай районында, Карамалы авылы янында, ЮТҺ булды.  Йөк һәм җиңел автомобильләр бәрелешү нәтиҗәсендә, ашыгыч ярдәм килгәнче, ЮТҺ урынында 2 кеше һәлак булды. ЮТҺ урынына ашыгыч медицина ярдәменең табиблар бригадасы чыкты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: