март, 2017 ел
сишәмбе

Сегодня в  Мензелинске прошла практическая школа по ревматоидному артриту для терапевтов и врачей общей практики. Участие в работе мастер-класса приняли врачи Мензелинской, Актанышской, Сармановской, Муслюмовской районных больниц и руководители ревматологического отделения РКБ.

Түбән Камада ашыгыч ярдәм станциясенең бинасында ремонтның икенче этабы дәвам итә. Шундый масштаблы реконструкция бинада 1968 елдагы төзү мизгеленнән булмады. Капиталь ремонт узган елның сентябрендә башланды.

97нче елында ТР атказанган табибы, элекке (1956–1982 ел.) ТАССР сәламәтлек саклау министры урынбасары, Бөек Ватан сугышында катнашучы, разведка ветераны – Фәрит Хасбиулла улы Фәткуллин вафат булды.

Өлкән яшьтәге макуляр дегенерация турында сөйләгән «Пациент мәктәбе»  Әлмәттә узды. Өлкән яшьтәге макуляр дегенерация – 50 яшьтән олырак кешеләр сукыраюның төп сәбәпләренең берсе. Өлкән яшьтәге макуляр дегенерация вакытында челтәр катлауның үзәк өлеше зарарлана. Өлкән яшьтәге макуляр дегенерация – дәвамлы зәгыйфьле бозылу.

29 мартта 15.00 сәг. Казанда онкопациентлар өчен «Сәламәтлек мәктәбе» узачак. Мәктәпнең оештыручылары – Республика клиник онкология диспансеры һәм «Мы вместе — Без бергә» дигән пациентлар-волонтерлар оешмасы.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: