июнь, 2017 ел
шимбә

Түбән Кама шәһәрнең “Олимп” сату үзәгендә “Түбән Кама күкрәкнен яман шешенә каршы” дигән акциясы үтте. Республика онкодиспансерның  һәм Түбән Кама үзәк районның күппрофильлы хастаханәнең белгөчләре хатын-кызларага профилактик һәм сөт бизенен яман шешен дәвалау турында консультация бирделәр. Акцияда 352 хатын-кыз катнашты. Шул саңнаң 112 хатын-кызда сөт бизе патологиясын ачыкладылар. 7 хатын-кызда – сөт бизенең яман шешкә шикләнү барлыгын сизделәр. Аларны өстәмә тикшерүгә җибәрделәр.

Казан шәһәрендә Республика клиник хастаханәсенең ультратавыш белән тикшерү (УТТ) бүлегнен 25 яшенә багышланган “Ультратавыш диагностикасы: кичә, бүген, иртәгә” дигән конференциясы узды.

Тәтешле районның Ильяшево авылы янында, юл-транспорт вакыйгасы булды. Ике җиңел  автомобиль бәрелешү нәтиҗәсе буенча 7 кеше зарар булдылар, шул исәптән 6 яшьлек бала. 5 кеше юл-транспорт вакыйгасында ашыгыч ярдәме килгәнче һәлак булдылар. 2 кеше (шул исәптән 1 бала) уртача авырлык торышында Буа районның хастаханәсенә китереп тапшырылганнар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: