сентябрь, 2017 ел
җомга

Укуда хәтер бозылу сәбәпләрен,  деменция белән пациентның ихтыяҗларын, деменция белән пациент өчен тирә-юньне оештыру мәсьәләләрен, деменция белән авыручының куркынычсызлыгын, шулай ук деменция белән җәфаланучы пациент белән аралашуны һәм шушы авыру белән авыручының авыр тәртибенә тәэсирләнүне карап тикшерәчәкләр.

Бу көнне табиблар нинди куркынычны грипп үзендә алып бара һәм ел саен прививкалар ясау нигә мөхим дип җентекләп сөйлиячәкләр. Бәйрәмдә казанлыларны күңел ачу программасы, викториналар һәм уеннар көтәләр. Бәйрәм чикләрендә балалар һәм өлкәннәр гриппка каршы прививка ясый алачаклар. Шулай ук табиблар-педиатрлар кабул итүләре оештырылачак.

Иннополиста республиканың иң яшь шәһәрендә торучылар өчен  «Йөрәк-кан тамырлары авыруларын профилактикалау яки миокард инфарктына ничек үзеңне җиткерергә» темасына лекция узды. Уку Бөтендөнья йөрәк көненә туры китерелгән.

Чараның төп максаты – тәҗрибә белән алмашу, инновацион технологияләрен кертү, медицина ярдәмен күрсәтү сыйфатын камилләштерү һәм оториноларингология өлкәсендә белемнәрне тагын да камилләштерү.

Бүген ТР сәламәтлек саклау министры Адел Вафин автомобильдән баш тартты һәм эшкә велосипедта килде. Шулай итеп, Татарстан Сәламәтлек саклау министрлыгының башлыгы  Бөтендөнья автомобильсез көненә булышлык күрсәтте. Сүз уңае белән әйткәндә, Адел Вафин велосипедта тәртипле рәвештә йөри һәм спортны ярата.

ТР Сәламәтлек саклау министрлыгы сайтында сораштыру старт алды. Сораштыру 15 кыен булмаган сораудан тора. Аларга җавапны http://minzdrav.tatarstan.ru/rus/nok_anketa.htm ссылка буенча бирергә була.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: