сентябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Хәзер «Дусларча сырхауханә» проекты Казан шәһ. 18нче номерлы шәһәр сырхауханәсе җирлегендә пилот тәртибендә эшли.

Бүген Казан шәһ. «Салават Купере» микрорайонында өлкәннәр өчен «Спасение» сырхауханәсе ачылды. Сырхауханәнең яңа бинасында мәҗбури медицина иминияте чикләрендә амбулатор-поликлиник ярдәмнең тулы спектры күрсәтеләчәк.

Конференциядә иртәнге яшь балаларын ашату, ашказаны-эчәк авырулары, азык-төлек аллергияне диагностикалау һәм дәвалау читенлегенең мәсьәләләре турында фикер алышачаклар. Глютенны кичерә алмау һәм целиакия белән пациентларның гаиләләре өчен диетаның үзенчәлекләрен исәпкә алып ризык пешерү буенча гамәли кулинар мастер-класс узачак.

Әсәрләр акушерлар-гинекологлар белән сайланган һәм йөклелек үсешенә  һәм аннан соңгы бала табуга уңайлы тәэсир итә.

Бу операциянең өстәнлеге – лапароскопик гастрэктомия вакытында күпкә азрак эзлегүләр  килеп чыга, операциядән соң чор кими, реабилитация чоры җиңелрәк үтә.

Бүген Казанда Россия ФМКХнең Укыту-методик үзәгендә «Россия дарулары – дисциплинарара диалог» дигән бишенче Партнеринг үз эшен башлады

Клиника сөт бизендә реконструктив-пластик операцияләр белән шөгыльләнә. Татарстан медикларда аеруча кызыксыну клиникада микрохирургик техникалар куллану белән операцияләр үткәрү уятты.

Интернат-йортында яшәүчеләр артериаль кан басымнарын, канда шикәр дәрәҗәсен белә, шулай ук терапевт консультациясен ала алдылар.

1 октябрьгә кадәр федераль  льготникларга мөһим карар кабул итәргә кирәк: социаль хезмәт күрсәту җыелмасын (соцпакетны)  калдырырга яисә аннан баш тартырга һәм акча алырга.   Социаль  хезмәт күрсәту җыелмасыннан баш тарту вакытында акчалата компенсациянең күләме 807,94 сум тәшкил итә.

Казанда булган ресурсларны нәтиҗәле куллану максаты белән сәламәтлек саклау оешмаларын берләштерү юлы белән эреләндерү дәвам итә. Моның турында Казан шәһәр Думаның 20нче сессиясендә шәһәрнең Сәламәтлек саклау идарәсе башлыгы Илнур Хәлфиев хәбәр итте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: