Тәтеш районында инсульт белән көрәшүнең ике айлыгы тәмамланды

2014 елның 16 декабре, сишәмбе

Тәтеш муниципаль районында «Тәтеш РҮХ» ДАССОның инициативасы буенча 15 октябрьдән башлап 15 декабрьгә кадәр узган  инсульт белән көрәшүнең һәм аны профилактикалауның ике айлыгы тәмамланды. Бу вакыт дәвамында «Сәламәт турында бергә» исеме астында Тәтеш РҮХсе «ТәтешМедиа» МАОсы белән бердәм проект чикләрендә Тәтеш телевидениесеннән атна саен түбәндәге фильмлар күрсәтелде: «Инсульт һәм аның профилактикасы», «Гипертония авыруы», «Шикәр диабеты». Алар Тәтеш РҮХнең җирлегендә РҮХсе табиблары катнашуында төшерелделәр һәм халыктан күп җаваплар алдылар. Тәтеш районы сайтында һәм социаль челтәрләрендә яздырып алдыручылар өчен гадиләштерелгән төрдә белешмәләр урнаштырылдылар. Сырхауханәдә һәм шәһәрнең оешмаларында сәламәтлек мәктәбе чикләрендә «Инсульт һәм аның алдан белдерүчеләре», «Гипертония авыруы. Беренче симптомлар» темаларына халык белән очрашулар уздырылды. Анда 200дән артык кеше катнашты.

Тиешле темалар буенча белешмәлекләр һәм плакатлар  ФАП фельдшерларының һәм шулай ук авыл бистәләре идарәчелегенең ярдәмендә бөтен район буенча таратылдылар.
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: