Казанда "Мультидисциплинар авыру" VI терапия форумы уза

2023 елның 26 мае, җомга

Россия терапевтларның фәнни медицина җәмгыяте  100 ел элек эчке авырулар өлкәсендә әйдәп баручы белгечләренең тырышлыкларын берләштерү максатыннан төзелгән. Җәмгыять нигез салынганнан бирле үз төп бурычы итеп илебез табиб-терапевтларының һөнәри дәрәҗәсен өзлексез арттыруны саный. Эчке авырулар - зур, чиксез диярлек, мәгълүмат кыры. Бу максат белән "Мультидисциплинар авыру" VI терапия форумы, Казанда Яшь терапевтларның Бөтенроссия конференциясе старт алды.

Татарстан Республикасында беренчел медик-санитар ярдәм күрсәтүне камилләштерү һәм профилактик медицина мәсьәләләре буенча белгечләрнең һөнәри дәрәҗәсен күтәрү максатыннан Республика иҗтимагый сәламәтлек һәм медицина профилактикасы үзәге  хезмәткәрләре "Мультидисциплинар авыру" VI терапия форумында катнаша.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: