декабрь, 2014 ел
сишәмбе

Бүген Яр Чаллы шәһәренә ТР сәламәтлек саклау министры Адел Вафин эш визиты белән килеп китте. Көн тәртибендә ике пункт торды: КБМҮнең Балалар хастаханәсенең Г блогында капиталь ремонт барышы белән танышу, шулай ук Чаллының сәламәтлек саклау активы белән очрашу. Чарада Башкарма комитеты җитәкчесе Наил Мәгъдиев, Сәламәтлек саклау идарәсе җитәкчесе Елена Боенко, КБМҮ баш табибы Тимур Мөбарәкшин катнаштылар.

Түбән Камада өлкәннәр өчен иң яхшы сырхауханәләрнең берсе төзеләчәк, ә шул ук вакытта шәһәрнең ике балалар сәламәтлек саклау оешмасына – Тукай урамындагы 1нче номерлы сырхауханәгә һәм Менделеев урамы буенча йогышлы авырулар хастаханәсенә Татарстанда охшаш булганнары юк. Шуның турында бүген, Түбән Камага эш визиты барышында, Татарстанның сәламәтлек саклау министры Адел Вафин журналистларга сөйләде.

Тукталыш урыннарын һәм объектка харәкәтне адаптацияләүне, керү группасын, объект эчендә харәкәтне адаптацияләүнерәтләү буенча эшләр һәм махсуслаштырылган җиһазны монтажлау, санитария-гигиена бүлмәләрен рәтләү буенча эшләр, лифтларны һәм күтәргечләрне монтажлау уздырылдылар. Бу көннәрдә аз мобильле пациентлар өчен Югары Ослан РҮХсе дә үтәрлерәк булды. Ремонттан соң лифтны монтажлау белән лифт шахтасы сафка кертелде, хирургия бүлегенең санитария бүлмәсе һәм стационарның керү группасы төзекләндерелделәр.

Тәтеш муниципаль районында «Тәтеш РҮХ» ДАССОның инициативасы буенча 15 октябрьдән башлап 15 декабрьгә кадәр узган  инсульт белән көрәшүнең һәм аны профилактикалауның ике айлыгы тәмамланды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: